Nové Audi e-tron

Nové Audi e-tron

Audi e-tron. Začína nová éra

Prvé čisto elektricky poháňané vozidlo od Audi, model Audi e-tron quattro, príde na trh v roku 2018. Štúdia Audi e-tron quattro concept poskytuje náhľad na toto športové SUV úplne nového typu. K jeho špecialitám patrí výkonný, čisto elektrický pohon e-tron quattro s výkonom do 370 kW a dojazdom vyše 500 kilometrov, aerodynamicky optimalizovaný tvar s koeficientom odporu 0,25 a kreatívne dizajnové riešenia.

Technické detaily:

• Zrýchlenie 0-100 km/h: 4,6 sekundy

• Krútiaci moment: vyše 800 Nm

• Výkon: krátkodobo 370 kW

• Dojazd: vyše 500 km

Všetky uvedené hodnoty platia pre technickú štúdiu Audi e-tron quattro concept. Technické údaje a hodnoty spotreby energie sériového modelu Audi e-tron ešte nie sú k dispozícii. Všetky obrázky ukazujú technickú štúdiu Audi e-tron quattro concept. Cena a presné štandardné vybavenie sériového modelu Audi e-tron budú známe až v čase spustenia predaja.

Pôžitok z elektrickej jazdy

Audi e-tron quattro concept využíva silu troch elektromotorov - jeden elektromotor poháňa predné kolesá, dva ďalšie poháňajú samostatne zadné kolesá. Spolu dosahujú výkon 320 kW. V určitých jazdných situáciách je krátkodobo k dispozícii celkový výkon až 370 kW a maximálny krútiaci moment vyše 800 Nm. Vďaka tomu má technická štúdia jazdné výkony ako športový automobil: z miesta na 100 km/h vyšprintuje Audi e-tron quattro concept za 4,6 sekundy, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 210 km/h.

Aerodynamický dizajn

Audi e-tron quattro concept harmonicky kombinuje dizajn s aerodynamikou a čisto elektrickým pohonom. Päťdverová technická štúdia má dĺžku 4,88 metra, šírku 1,93 metra a výšku iba 1,54 metra. Jej silueta s extrémne plochou, vzadu výrazne stiahnutou zasklenou časťou kabíny pôsobí dynamicky ako kupé. Koeficient aerodynamického odporu má hodnotu iba 0,25 - čo predstavuje nový rekord v segmente SUV.

Na prednom čele, na bokoch a na zadnej časti karosérie elektricky ovládané aerodynamické prvky od rýchlosti 80 km/h usmerňujú prúdenie vzduchu podľa potreby a tým zlepšujú obtekanie karosérie.

Progresívny interiér

Vďaka strohým líniám, jasným tvarom a splynutiu koncepcie ovládania a zobrazovania s architektúrou pôsobí interiér ľahko a vzdušne. Čisto elektrický pohon štúdie sa zaobíde bez kĺbového hriadeľa, preto sa môže stredová konzola zdanlivo vznášať v priestore, čo umožňuje vytvoriť miesto pre dodatočné prvky konektivity a odkladacie priestory. Všetky displeje môžu vďaka technológii OLED zobrazovať informácie veľkoplošne. Na ovládanie sa čiastočne využívajú hlasové povely a gestá. Samostatné sedadlá sú vďaka oporám pliec a opierkam hlavy športové a súčasne komfortné.

Rezervovať Audi e-tron

Technická štúdia Audi e-tron quattro concept poskytuje náhľad na prvé plne elektrický poháňané SUV od Audi, ktoré bude dostupné od konca roka 2018. Chcete patriť k prvým majiteľom sériového modelu Audi e-tron? Potom si ho rezervujte u vášho Audi predajcu už dnes!

Všetky uvedené hodnoty platia pre technickú štúdiu Audi e-tron quattro concept. Technické údaje a hodnoty spotreby energie sériového modelu Audi e-tron ešte nie sú k dispozícii. Všetky obrázky ukazujú technickú štúdiu Audi e-tron quattro concept. Cena a presné štandardné vybavenie sériového modelu Audi e-tron budú známe až v čase štartu predaja.

>> Rezervovať Audi e-tron za 1 000 €