Nové Audi RS 3 Limuzína

Nové Audi RS 3 Limuzína

Nové Audi RS 3 limuzína
Limuzína so srdcom športovca.

Zrodené v automobilovom športe, vytvorené pre bežný deň. Nové Audi RS 3 limuzína spája to, čo sa zdá byť nespojiteľné: inovácie a výkonnosť z automobilového športu sa stretávajú s komfortom a dizajnom limuzíny. Výsledkom je komprimovaný výkon. Päťvalec 2.5 TFSI sľubuje okrem charakteristického zvuku aj pôsobivý výkon: z 0 na 100 km/h zrýchli Audi RS 3 limuzínu za 4,1 sekundy.

Motor: rýdzi šport.
Výkon 294 kW (400 k), maximálny krútiaci moment 480 Nm, akcelerácia z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy a maximálna rýchlosť 250 km/h. Päťvalec 2.5 TFSI nie je iba motor ale aj prísľub. Obmedzovač maximálnej rýchlosti sa dá na želanie zvýšiť na 280 km/h. Jedinečný zvuk päťvalca s poradím zapaľovania 1-2-4-5-3 umocňuje emocionálny zážitok z jazdy. Bleskovo radiacia 7-stupňová prevodovka S tronic s dvoma spojkami prenáša krútiaci moment motora na permanentný pohon všetkých kolies quattro. So sériovým systémom regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select sa dajú mnohé komponenty, ako napr. riadenie a charakteristika motora dokonale prispôsobiť individuálnemu štýlu jazdy.

Funkciu pohonu všetkých kolies dopĺňa selektívna regulácia krútiaceho momentu na jednotlivých kolesách. Pri rýchlej jazde v zákrute pribrzďuje odľahčené vnútorné koleso v zákrute, čo zlepšuje ovládateľnosť. Ešte lepšiu kontrolu nad vozidlom, aj v náročných zákrutách, zaručuje sériové progresívne riadenie. Jeho prevodový pomer sa presne prispôsobuje uhlu natočenia volantu. Okrem toho má vozidlo špeciálny elektronický stabilizačný systém modelov RS so športovým režimom, ktorý umožňuje kontrolované drifty - pre rýchlejšiu jazdu na každom povrchu.

Svojbytný dizajn RS.
Od masky chladiča až po zadnú časť karosérie zvýrazňujú športový charakter modelu Audi RS 3 limuzína špecifické dizajnové prvky RS. Jednodielna maska chladiča s trojrozmernou voštinovou štruktúrou má v spodnej časti nápis quattro. Pod ním po celej šírke prebieha horizontálna lišta predného spojlera až do bočných otvorov na vstup vzduchu v nárazníku. Svetlomety z LED sú sériové, na želanie sú k dispozícii svetlomety Audi Matrix LED. Výrazný difúzorový nadstavec s vertikálnymi rebrami a veľkými oválnymi koncovkami športovej výfukovej sústavy uzatvára zadnú časť Audi RS 3.

Obľúbené miesto nielen medzi pretekármi.
Iné vozidlá majú kokpit - RS 3 limuzína má riadiacu centrálu. Vodiča pri nastupovaní privítajú osvetlené lišty na prahoch dverí s nápismi RS 3. Športové sedadlá potiahnuté čiernou kožou Feinnappa s logom RS sú sériové, na želanie sa montujú výraznejšie kontúrované športové sedadlá RS s integrovanými opierkami hlavy. Multifunkčný kožený volant RS s vencom splošteným v spodnej časti a páčkami na manuálne ovládanie prevodovky S tronic zaručuje, že vodič má všetko pod kontrolou. Voliteľný digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit zobrazuje všetky relevantné informácie priamo v zornom poli vodiča. Zvoliť sa dajú tri režimy zobrazovania, medzi nimi aj špeciálne zobrazenie RS, pri ktorom je v strede otáčkomer. Aj pri asistenčných systémoch sa RS 3 limuzína zaraďuje na špičku svojej triedy: nový je napríklad asistenčný systém pre jazdu v dopravnej zápche, asistent pre núdzové situácie a asistent pre priečnu premávku vzadu.