SQ8

SQ8

Progresívny dizajn, silný motor, stály pohon všetkých kolies quattro a mimoriadny komfort pre všetkých cestujúcich - s Audi SQ8 zažijete kombináciu dynamického kupé vyššej triedy, emocionálneho športového vozidla a priestranného SUV. Audi SQ8 disponuje širokou ponukou infotainment systémov v sériovej výbave.

Športový dizajn

Audi SQ8 prezentuje svoj športový vzhľad mnohými prvkami špecifickými pre modely S. Mohutné predné partie sú charakteristické sériovým nárazníkom špecifickým pre modely S vo farbe karosérie. Jednodielna osemuholníková maska chladiča upúta pozornosť vertikálnymi dvojitými lamelami v chrómovom prevedení, zatiaľ čo mriežky bočných otvorov pre prívod chladiaceho vzduchu s progresívnym dizajnom sú vyhotovené v matnom titánovo čiernom prevedení. Z profilu sa naplno prejaví dynamická silueta modelu kupé. Bočne prahy špecifické pre modely S a sériové 21-palcové disky dodatočne zvýrazňujú jeho športový charakter. Na želanie sa môžete rozhodnúť pre 22-palcové disky a červené brzdové strmene. Zadným partiám dominujú horizontálné línie, ktoré prezentuje svetelný pás prechádzajúci celou zadnou časťou, difúzor špecifický pre modely S a štyri koncovky výfuku.

Dynamické jazdné vlastnosti

Vďaka inovatívnej technológii podvozka stojí Audi SQ8 na ceste stabilne a športovo, no súčasne zvyšuje váš komfort jazdy. Elektronické športové pneumatické pruženie, dodávané sériovo, automaticky reguluje svetlú výšku vozidla. Sériovo vám ponúkame aj riadenie všetkých kolies, ktoré umožňuje ľahšie manévrovanie s vozidlom a športovejšie jazdné vlastnosti. Voliteľná stabilizácia náklonu karosérie znižuje bočný náklon vozidla. Voliteľné keramické brzdy poskytujú ešte efektívnejšie spomalenie, majú dlhú životnosť a nízku hmotnosť.

Zažiť digitalizáciu

Audi SQ8 je vybavené pokrokovou koncepciou ovládania, sériovo dodávaným systémom infotainment so širokou paletou funkcií a voliteľnými službami Audi connect2. Na 12,3" displeji s vysokým rozlíšením sériového digitálneho prístrojového panela Audi virtual cockpit priamo pred vami nájdete všetky dôležité ukazovatele, ako je otáčkomer, rýchlomer, hodiny, stav paliva v nádrži a dojazd. Sériovo dodávaný špičkový systém infotainment MMI navigácia plus s dotykovou plochou MMI touch s dvoma displejmi, ktoré sú umiestnené v stredovej konzole predstavuje váš prístup do sveta digitálnych funkcií.

Priestranné, elegantné, športové

Audi SQ8 vám okrem veľkého priestoru pre všetkých cestujúcich ponúka aj exkluzívny dizajn interiéru so športovými akcentmi. Pri nastupovaní vás upútajú sériové, osvetlené prahy dverí s hliníkovými aplikáciami vpredu a vzadu a posadíte sa do sériových športových S sedadiel s kontrastným prešívaním. Na želanie vám dodáme športové S sedadlá plus s integrovanými opierkami hlavy a výrazným bočným vedením s masážnou funkciou a vetraním. Sériová výbava zahŕňa pedále a opierku chodidla z ušľachtilej ocele, ako aj trojramenný kožou čalúnený volant s multifunkčným ovládaním plus. Sériové ambientné osvetlenie sa postará o štýlovú atmosféru. Príjemnú atmosféru v interiéri môžete zlepšiť voliteľným balíkom "air quality" alebo voliteľným panoramatickým strešným oknom. Vďaka svojim rozmerom vám Audi SQ8 ponúka veľký objem batožinového priestoru. Praktické funkcie pre nakladanie a vykladanie, ako sú voliteľné zadné sedadlá plus a voliteľný koľajničkový systém s fixačnou sadou vám výrazne uľahčia váš všedný deň.

Asistenčné systémy v pozadí

Audi SQ8 vás pri jazde podporuje mnohými asistenčnými systémami5. Okrem samostatných funkcií máte k dispozícii širokú ponuku samostatných funkcií alebo vopred nakonfigurované voliteľné balíky výbavy s rôznym zameraním. Najväčšiu ponuku vám poskytne balík asistenčných systémov Plus, ktorý kombinuje tri balíky "Tour", "Mesto" a "Parkovanie". Súčasťou tohto balíka je napríklad adaptívny asistenčný systém vodiča "Adaptive Driving Assistant", ktorý vás podporuje pri zrýchľovaní, spomaľovaní, udržiavaní rýchlosti a odstupu. Asistent pri vystupovaní rozpozná vozidlá a ostatných účastníkov premávky, ktorí sa približujú zozadu. Pri kritickej situácii sa rozsvieti výstražná lišta vo dverách a LED kontrolka vo vonkajšom spätnom zrkadle. Okrem toho sa otvorenie dverí krátko oneskorí.

Svetlomety

Audi SQ8 je štandardne vybavený LED svetlometmi, ktoré zabezpečujú osvetlenie cesty farbou svetla podobnou dennému a zvyšujú tým vašu bezpečnosť. Na želanie sa môžete rozhodnúť pre HD Matrix LED svetlomety s dynamickou svetelnou animáciou a dynamickými smerovými svetlami. Progresívny dizajn ladí so športovým vzhľadom vozidla a inovatívna technológia precízne osvetľuje vozovku bez oslnenia ostatných účastníkov cestnej premávky. Dynamická svetelná animácia a dynamické smerové svetlá poskytujú vysokú úroveň rozpoznania.

2. Podrobnejšie informácie o službách Audi connect nájdete na stránke https://www.audi.sk/inovacie/audi-connect alebo sa informujte u vášho predajcu.
3. Amazon Alexa je službou Audi connect. Podrobnejšie informácie získate na stránke www.audi.at/connect a u vášho predajcu. Amazon, Alexa a všetky príslušné logá sú chránené značky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo ich dcérskych spoločností.
4. Google a logo Google sú chránené značky spoločnosti Google Inc.
5. Zoberte, prosím, na vedomie, že asistenčné systémy môžu vodiča podporovať len v rámci ich systémových možností. Za plnú pozornosť pri jazde je stále zodpovedný vodič.

Aktuálna ponuka vozidiel DS-CAR Audi