Nové Polo

Nové Polo

Dokonalá bezpečnosť. Dokonalý dizajn.

Nové Polo dáva na vás pozor. Vybavené ešte väčším počtom bezpečnostných asistenčných systémov ako jeho predchodca, sleduje všetko, čo sa okolo vás deje. Vašu pozornosť však najviac upúta samotné vozidlo. Postará sa o to jeho úplne nový dizajn s výraznou bočnou líniou, dynamickými hranami a novým dizajnom svetlometov.

Výbava & dizajn

Nové Polo je spoľahlivé, bezpečné a športové. S jeho čistým dizajnom a elegantnými líniami nachádza perfektnú rovnováhu medzi dizajnom a funkčnosťou. Okrem toho presvedčí komfortnou, bezpečnou a modernou výbavou. V skratke: S modelom Polo jazdíte radi.

Ukážte sebavedomie.
Exteriér

Nový dizajn modelu Polo vytvára nové štandardy už pri výbave Trendline. Na prvý pohľad upúta pozornosť jeho výrazný bočný prelis. Výrazná dizajnová línia nového modelu Polo začína v predných partiách, prechádza bočnými dverami a pokračuje až dozadu. Takto vytvára čisté línie, ktoré sprostredkujú progresívnu dynamiku. K novému dizajnu vozidla patrí okrem nových predných a zadných svetlometov, denné LED svietenie s automatickým zapínaním, osvetlenie štátnej poznávacej značky a 14-palcové oceľové disky s puklicami.

Polo Comfortline s 15-palcoými oceľovými diskami s puklicami disponuje nárazníkom, krytmi vonkajších spätných zrkadiel a kľučkami dverí vo farbe karosérie. Výnimočný komfort ponúkajú vodičovi elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá.

Ak je pre vás športový vzhľad rovnako dôležitý ako komfort vozidla, potom si prídete na svoje s výbavou Highline. Chrómové lišty integrované do nárazníkov a stmavené zadné svetlá zvýrazňujú športovo-elegantný vzhľad a perfektne ladia s dizajnom. 15-palcové disky z ľahkých zliatin "Salou" štýlovo dotvárajú celkový vzhľad nového modelu Polo.

Väčší priestor pre váš komfort.
Interiér

Vaša bezpečnosť je na prvom mieste, v modeli Polo Trendline. Sériovo dodávaný systém sledovania diania pred vozidlom "Front Assist" včítane funkcie núdzového brzdenia "City brake" a funkcie rozpoznania chodcov pomáha rozpoznať kritické situácie a skrátiť brzdnú dráhu pri núdzovom brzdení. Hlavový airbag zabezpečuje pasažierom vpredu a vzadu väčšiu ochranu hlavy v kritických situáciách.

Máte veľa batožiny? Žiadny problém pre nové Polo s veľkorysým priestorom. Pri výbave Comfortline disponuje rovnou ložnou plochou v štandardnej výbave. Spolu s asymetricky deleným operadlom zadných sedadiel tak dlhšie predmety alebo veľké nákupy uložíte ešte jednoduchšie. O dobrú hudbu a príjemnú klímu sa počas jazdy postará rádio "Composition Colour", klimatizácia a multifunkčný volant, ktoré sa pre Polo Comfortline dodávajú ako sériová výbava.

Polo Highline vám okrem vysokej úrovne komfortu ponúka výnimočný štýl interiéru vďaka dekoračným obkladom "Deep Iron" alebo "Silver Silk". Mimoriadne komfortná a praktická je tiež stredová lakťová opierka vpredu a multifunkčný kožený volant. Sériovo dodávaný balík výbavy "Winterpaket" zahŕňa okrem predných sedadiel s funkciou vyhrievania aj ukazovateľ stavu kvapaliny v ostrekovačoch. Túto výbavu oceníte hlavne v zimných a zasnežených dňoch.

Netápajte v tme.
Funkcia "Coming home"

S funkciou "Coming/Leaving home" môže byť nastupovanie a vystupovanie do vozidla také pohodlné. Keď opustíte vozidlo, stretávacie, ambientné, zadné svetlá a osvetlenie štátnej poznávacej značky sa vypnú s určitým oneskorením. Vozidlo s touto funkciou nielen dobre vyzerá, ale zároveň vám umožní sa lepšie orientovať v tme. A keď svoje Polo odomknete diaľkovým ovládaním, zapnuté svetlá môžete využiť na osvetlenie cesty z domu k autu.

Vytvorená pre vás: ponuka diskov pre model Polo.

Ako by sa vám to páčilo? Polo sa z výroby dodáva so 14-palcovými oceľovými diskami s puklicami, pri výbave Comfortline s 15-palcovými diskami z ľahkých zliatin "Sassari". : 16-palcové disky z ľahkých zliatin "Las Minas" sú štandardom pre výbavu Highline. Pre výbavu Comfortline a Highline je v ponuke široká paleta voliteľných diskov z ľahkých zliatin: elegantné 16-palcové disky z ľahkých zliatin "Las Minas" v striebornom lakovanom prevedení "Adamantiumsilber", sebavedomé a moderné 16-palcové disky z ľahkých zliatin "Torsby" leštené s čiernou povrchovou úpravou, ako aj 17-palcové výrazné disky "Pamplona" s piatimi dvojitými lúčmi lakované v striebornom prevedení "Glamsilber" alebo "Adamantiumsilber", ktoré sa dodávajú výhradne pre výbavu Highline.

Infotainment

Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo chcete len počúvať hudbu, vaše Polo vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

Ak chcete, môžete počúvať len rádio.
Rádio "Composition Media"

Chcete mať väčší displej, CD prehrávač s funkciou prehrávania formátov MP3 a WMA a šesť reproduktorov? Voliteľné rádio "Composition Media" je pre vás potom tým správnym sprievodcom na cestách. Všetky funkcie ovládate prostredníctvom zaskleného dotykového displeja s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov). Okrem funkcií rádia "Composition Colour" disponuje rozhraním Bluetooth pre viacero telefónov a USB rozhraním.

Jazdite po obchádzkach, ktoré sa vám oplatia.
Navigácia

Zapnúť si navigáciu so systémom Car-Net "Guide & Inform Basic" sa vám oplatí aj na cestách, ktoré poznáte spamäti. Táto služba pracuje s aktuálnymi informáciami na internete, včas vás upozorní na dopravnú zápchu a navrhne obchádzku. S funkciou "Mimoriadne ciele" môžete nájsť novú kaviareň alebo reštauráciu. Prvý rok je pre vás služba Car-Net "Guide & Inform Basic" bezplatná.

Používajte svoje aplikácie aj vo vašom vozidle Polo.
App-Connect

Voliteľný systém Car-Net App-Connect vám umožňuje jednoducho pripojiť váš smartfón k voliteľnému rádiu "Composition Media" alebo na želanie dodávanému navigačnému systému "Discover Media". Vybrané aplikácie z vášho mobilného telefónu môžete tak ovládať prostredníctvom dotykového displeja. Výhodou však nie je len jednoduché ovládanie: Mnohé aplikácie môžu spracovať informácie dostupné o vozidle, alebo vám ponúknu užitočné a zábavné funkcie.

Volkswagen vám ponúka hneď tri rozhrania pre pripojenie smartfónov s celou škálou možností: MirrorLink®, Android Auto™ od spoločnosti Google a Apple CarPlay™. Na stránke www.volkswagen.de/mobiltelefon môžete zistiť, s ktorou technológiou je váš smartfón kompatibilný. Zohľadnite, prosím, aj to, že niektoré aplikácie nie sú dostupné pre všetky tri technológie a dostupnosť týchto technológií sa môže v závislosti od krajiny líšiť.

Asistenčné systémy
Inteligentné asistenčné systémy v modeli Polo zvyšujú komfort jazdy a pomáhajú vám dobre zvládnuť alebo sa úplne vyhnúť kritickým situáciám. A aj keď tieto systémy ani nepostrehnete, je príjemné vedieť, že sú vám k dispozícii.

Bezpečnosť potrebuje veľa pomocníkov.
Bezpečnosť

Občas sa v premávke stane niečo nepredvídateľné. Vtedy vám Polo môže pomôcť.

Jazda
Prosím, nehádajte sa o tom, kto bude jazdiť.

Jazda v modeli Polo vám prinesie veľa zábavy. Prispievajú k tomu aj asistenčné systémy, vďaka ktorým je riadenie vozidla oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Doprajte si uvoľnenie počas dlhých jázd alebo si nechajte pomôcť pri jazde v premávke.

Parkovanie
Jazda nás baví. A teraz už aj parkovanie.

Parkovanie sa môže stať skúškou trpezlivosti. Preto je skvelé, že vám vie Polo na želanie ponúknuť parkovacích asistentov, s ktorými je parkovanie také jednoduché.

Komfort
Budete prekvapený, aké je cestovanie v novom modeli Polo príjemné. Vďaka komfortnej výbave sedíte aj počas dlhých jázd pohodlne a šetríte si svoju chrbticu. Klímu vo vozidle môžete individuálne nastaviť prostredníctvom voliteľnej klimatizácie "Climatronic".

Vidíte len tie informácie, ktoré chcete vidieť.
Active Info Display

Analógové prístroje sú už minulosťou. Klasické okrúhle prístroje môžete na želanie vymeniť za displej s vysokým rozlíšením. Inovatívny, moderný digitálny prístrojový panel Active Info Display vám poskytne oveľa viac informácií, ako len rýchlosť a stav paliva.

Slnko, vietor a oveľa viac. Strešné okno má veľa funkcií.
Panoramatické strešné okno

Vy určíte, kedy bude úplne otvorené, zatvorené alebo vyklopené. Na želanie dodávané elektrické panoramatické výklopné a posuvné strešné okno vám umožní intenzívnejšie si vychutnať slnečné lúče a čerstvý vzduch počas teplých dní. No a keď bude slnko pre vás príliš silné, ochráni vás tónované sklo a perfektne vypracovaná roletka, ktoré zabezpečia príjemnú teplotu v interiéri vášho modelu Polo.

Technológie
Moderná technika motorov v modeli Polo je charakteristická hospodárnosťou, hnacou silou a výkonom. Dokonalá kombinácia, keď cestujete často a veľa, ale napriek tomu chcete držať spotrebu na uzde.

Brzdením získavate energiu.
Systém štart-stop

Systém štart-stop automaticky vypne motor po zastavení vozidla, beží len vtedy, keď je to skutočne potrebné. Motor sa vypne hneď, ako zložíte chodidlo z pedála spojky. Ak pedál spojky zošliapnete, motor sa opäť naštartuje. Od tohto okamihu získava rekuperácia energiu pri brzdení. Pri tomto princípe sa kinetická energia uvoľnená pri brzdení alebo dobiehaní premieňa na elektrickú. Táto energia sa akumuluje v batérii. Systém štart-stop a rekuperácia brzdnej energie, dve technológie, ktoré šetria energiu, palivo a náklady a zväčšujú dojazd.

Individualizácia
Vyberte si váš dizajn z viacerých balíkov výbavy a nakonfigurujte si vaše Polo podľa vašich predstáv. Zmenou malých detailov mu dodáte veľký charakter a vytvoríte z neho štýlové vozidlo, ktoré vás bude sprevádzať na vašich cestách.

"Style" Paket
Doprajte vášmu vozidlu nový vzhľad.

Voliteľným balíkom "Style" vylepšíte výbavu interiéru vo vašom vozidle. Okrem komfortných športových sedadiel a tmavého stropu sa exkluzívne detaily ako lakované dekoračné obklady, aplikácie z umelej kože a sivé dekoračné prešívanie na sedadlách postarajú o fascinujúcu koncepciu interiéru.

» Viac informácií

Balík dekoračných prvkov
Vyberte si individuálny dizajn vášho interiéru.

Balík dekoratívnych prvkov, ktorý sa hodí k vášmu jedinečnému vkusu. Vyberte si na želanie z troch rôznych farebných balíkov. Palubná doska a ďalšie dizajnové prvky sú tiež farebne zladené.

» Viac informácií

Fakty & Ceny

Ceny a výbavy
» Cenník Nové Polo. 09/2017

Katalógy
» Katalóg Nové Polo 08/2017

Technické údaje
» Technické údaje Polo. 09/2017