CUPRA Experience

CUPRA Experience

METAHYPE
Dláždime cestu k novej vízii pre novú éru.

Rok 2022 bude rokom CUPRA. Na naše 4. narodeniny sústreďujeme naše ambície a vsádzame na číslo 2, ktoré znamená dualitu, partnerstvo a rast: CUPRAx2. Tento skok sa uskutoční s ambicióznou víziou: rastúci predaj, sieť a produktové portfólio, nepretržitá expanzia a zdvojnásobenie priestorov pre jedinečné a emocionálne zážitky.

Pre značku CUPRA nebolo nikdy voľbou plávanie v prúde. Jedinečné a nezabudnuteľné zážitky sú jadrom všetkého, čo robíme. Naša cesta smerom k digitálnej ére pokračuje, pretože zakaždým nachádzame nové spôsoby, ako posúvať hranice. Naším cieľom je urobiť prelomový krok vpred spustením METAHYPE, vesmíru, ktorý funguje ako priestor na spoluprácu, kde značky, start-upy a tvorcovia obsahu poskytujú jednotlivcom širokú škálu podujatí, stretnutí a skúseností na vytváranie a zdieľanie špecifickej kultúry.

Vo vesmíre METAHYPE je základom spolupráca. Plánujeme sa spojiť s celosvetovo uznávanými partnermi, ako sú Primavera Sound zo sveta hudby alebo U-BEAT zo sveta zábavy, aby sme uvoľnili silu pre novú generáciu.

Vytvoríme priestor, v ktorom sa značky a jednotlivci môžu zapojiť predvádzaním umeleckého obsahu, ako sú NFT, zobrazovaním digitálnych a fyzických produktov, streamovaním obsahu a organizovaním podujatí.

Prostredníctvom METAHYPE vytvorí CUPRA nové skúsenosti v rôznych etapách cesty, na ktorú sa vydáte, pričom každá z nich má potenciál narušiť to, ako sme doteraz komunikovali a spolupracovali.

Projekt METAHYPE je oslavou 4. narodenín CUPRA a bude naším vstupom do novej virtuálnej éry.

CUPRA Squared Experience
To, čo vidíte je virtuálne, to, s čím jazdíte, je reálne.

Naše presvedčenie neustále posúvať značku CUPRA na ďalšiu úroveň nás vedie k tomu, že sa nikdy nezastavíme pri prinášaní nových produktov a zážitkov pre naše publikum.

Počas 4. narodenín sme práve predstavili CUPRA Squared Experience (Zážitok CUPRA na druhú). Je to zážitok z automobilového pretekania ako nijaký iný, pretože pretekanie je súčasťou DNA značky CUPRA. Keďže mnohí ešte nemali možnosť zažiť nezabudnuteľný pocit z jazdy v pretekárskom aute, CUPRA využíva virtuálny svet, aby ho sprostredkovala svojim fanúšikom.

Navrhli sme prvý zážitok, ktorý leží za hranicami fyzického sveta. Myšlienka vychádza z našej vášne pre pretekanie a snaží sa dať každému príležitosť zažiť vzrušenie z jazdy na pretekárskej dráhe. Bude to virtuálny zážitok, no pritom úplne realistický. Nazvali sme to CUPRA Squared Experience, kde vám náš elektrický UrbanRebel prinesie novú dimenziu zážitku z automobilových pretekov.

DJ Argy
Zdieľaná vášeň je dvojnásobná.

Povedz nám o svojej vášni pre hudbu.
Keď som mal pätnásť, stále som chodil do obchodu s hudbou. Jedného dňa mi chlapík čo tam robil dal CD-ROM s hudobným produkčným softvérom. Po tom čo som si ho nainštaloval, týždeň som neopustil dom. To bol začiatok. Teraz mám svetové turné.

Aký je tvoj kreatívny proces?
Skladby vždy vytváram v štúdiu, zvyčajne skoro ráno. Nezdieľam denný rytmus väčšiny ostatných umelcov, spávam skôr ako niekto kto pracuje v banke.
Všetku hudbu robím sám. Trávenie času o samote je zároveň terapeutické a izolácia povzbudzuje kreatívneho ducha. Spolupráca je náročnejšia a nie je na elektronickej scéne bežná.
Rád ale spolupracujem s ľuďmi, ktorí prinášajú niečo úplne rozdielne. Preto rád spolupracujem so spevákmi: ovládajú iné veci, ale zdieľame rovnakú vášeň. Je fascinujúce keď nájdete ľudí čo sú rovnako vášniví v tom čo robia, počúvajú sa a tiež robia radi veci spoločne.

Cítiš pri predstaveniach spojitosť s obecenstvom?
Počas živých vystúpení sa moja myseľ dostáva do špeciálneho módu, strácam pojem a čase a priestore, čo presne zažívam aj v štúdiu keď robím novú skladbu. Tento dar nemajú len kreatívny ľudia, stáva sa to každému keď prítomná chvíľa pohltí všetko ostatné.
To pravé kúzlo ale spočíva v umení priviesť obecenstvo do bodu v ktorom ľudia majú úplne otvorenú myseľ a budú tancovať na akúkoľvek skladbu. V opačnom prípade by už dávno dídžejov už dávno nahradil náhodný playlist. Neexistuje zázračné tlačidlo ktoré by tento mód prinieslo na počkanie.
Keď sa to stane, je to také hlboké, že sa môžem skoro dotknúť. Úplne presne ucítim moment keď sa s nimi spojím. Nič iné mi neprináša rovnaký pocit radosti ako zdieľanie vášne.

Vzory?
Obdivujem ľudí, ktorí prežili skúšku času. Umelci ako Ryuichi Sakamoto, ktorý má neskutočne rozmanitý repertoár, znie aj po päťdesiatich rokoch skvelo. Univerzálni, plodní a nadčasoví muzikanti sú mojimi vzormi. Večná hudba je svätým grálom.

CUPRA sa spája s FC Barcelona
„CUPRA sa spája s FC Barcelona na nasledujúcich päť sezón.“

Oddanosť značky CUPRA športu a inováciám ju v tento historický moment prinieslo na futbalové ihrisko, v partnerstve s domácim futbalovým klubom, ako oficiálneho partnera pre mobilitu na ďalších päť sezón.

Barcelona je domovom pre značku CUPRA aj FC Barcelona, obidve zdieľajú dynamického ducha a sú zamerané na podporu mladých talentov a inovatívneho myslenia.

"Táto inovatívna aliancia s jedným z najlepších futbalových klubov na svete ukazuje náš silný vklad do značky CUPRA a záujem o Barcelonu. Navyše, partnerstvo s jedným z hlavných reprezentantov mesta podporí naše globalizačné snahy ako organizácie", povedal Luca de Meo, prezident spoločnosti SEAT a predseda predstavenstva jeho špeciálnej značky automobilov CUPRA.

CUPRA sa zároveň stane jedným z oficiálnych globálnych partnerov futbalového klubu. Na všetkých domácich zápasoch klubu v Camp Nou bude zriadený VIP box CUPRA, ako aj pop-up obchod pred štadiónom, ktorý umožní fanúšikom Barça spoznať značku. Okrem toho budú zariadenia štadióna testovacím miestom pre projekty mestskej mobility.

Sledujte nás pre ďalšie vzrušujúce správy o tejto exkluzívnej spolupráci.

Značka L.G.R pre spoločnosť CUPRA
Slnečné okuliare pre vodičov. Ručná práca nielen pre zákazníkov CUPRA

Aký koncept sa skrýva za modelmi značky L.G.R.?
Slnečné okuliare pre vodičov značky L.G.R. sú inšpirované túžbou po dobrodružstve a nových zážitkoch. Inšpirácia pramení z vôní a farieb talianskej riviéry. Z popoludnia stráveného čítaním v klube Muthaiga Country v Nairobi. Z pozorovania, ako plynie čas pod agátom. Tieto vízie sa potom pretavia do dizajnu.

Luxus, čo to pre vás znamená?
Od založenia našej značky v roku 2008, firma stabilne rástla, medzičasom má 15 zamestnancov a tri továrne v Taliansku. Každý jeden kus slnečných okuliarov však stále vyrábame ručne. Táto láska k remeslu stelesňuje našu predstavu luxusu.

Viac informácii nájdete TU

TRAKATAN pre značku CUPRA
Design pre lepší život.

Aký koncept je za vašimi kabelkami a taškami z kvalitnej kože? Aká je filozofia vašej značky?
Osobne dávame prednosť už používanej kabelke alebo taške pred novou. Nemáme radi efekty, vytvárajúce falošnú patinu, chceme autenticitu. Keď niečo nosíte, vypovedá to o miestach, ktoré ste v živote navštívili. Iba čas dokáže zavŕšiť štýl výrobkov z kože. A sme presvedčení o tom, že ekológia znamená vyrábať veľmi kvalitné produkty s dlhou životnosťou.

V spoločnosti CUPRA sme presvedčení o tom, že sofistikovanosť znamená vysokú kvalitu. Súhlasíte?
Luxus znamená vysokú kvalitu. Vysoká kvalita znamená čas. Čas na výskum, nájdenie najlepších materiálov, na návrh dizajnu, vytvorenie, testovanie a výrobu detailov, ktoré posunú produkt na novú úroveň. Ak rešpektujete čas, konečným výsledkom je veľmi kvalitný a sofistikovaný produkt. Ochutnali by ste koláč, ktorý sa piekol len 10 minút, keď viete, že potrebná doba pečenia je 20 minút? Čas je kľúčovou hodnotou remeselnej výroby.

V spoločnosti CUPRA sme presvedčení o tom, že sofistikovanosť a remeselné spracovanie idú ruka v ruke. Ako sa táto kombinácia prejavuje vo vašej tvorbe?
Naše produkty sú sofistikované, pretože celá naša výroba prebieha v Taliansku, v našej malej dielni TRAKATAN v Turíne. Vyberáme najkvalitnejšie vyčinené kože a maximálnu pozornosť venujeme detailom vo všetkých aspektoch, vrátane balenia. Všetky tieto veci sú zásadnou súčasťou sofistikovaného, veľmi kvalitného produktu. Máte pravdu, sofistikovanosť a remeselné spracovanie by mali ísť vždy ruka v ruke.

Aké materiály používate na vaše kožené kabelky a tašky? Aké materiály boli konkrétne použité pre špeciálnu kolekciu kabeliek a tašiek CUPRA?
Vyrábame kožené výrobky, takže sa špecializujeme na prácu s kožou. Pre značku CUPRA sme vyvinuli kožu v odtieni medi, ktorý patrí medzi znaky definujúce značku CUPRA. Použili sme tiež jeden technický komponent, aby bola najväčšia taška v špeciálnej kolekcii CUPRA ľahšia.

"Nechajte čas, aby vytvoril dizajn vašej tašky", tak znie náš slogan.

Aké detaily špeciálnej kolekcie kožených kabeliek a tašiek CUPRA by ste zdôraznil??
Pozrime sa, napríklad na kožu. V dielni TRAKATAN spracovávame vrstvenú kožu v odtieni medi, vyčinenú rastlinnými prostriedkami. Nechceme kožu s bežným a monotónnym vzhľadom, takže s materiálom pracujeme tak dlho, kým nevznikne niečo výnimočné a jedinečné. A exkluzívne pre značku CUPRA ryjeme do kože línie, ktorých súčasťou je jedinečné logo CUPRA.

Skúste odhadnúť, aké tri veci budú fanúšikovia značky CUPRA nosiť v týchto kabelkách a taškách.
Produkty TRAKATAN sú priateľmi na celý život. Naši zákazníci dávajú svoj život do našich kabeliek a tašiek. Každý život je iný, rovnako ako každý človek je iný, ale naše kabelky a tašky sa prispôsobujú svojim majiteľom. Rozhodujúca je jedinečnosť. Naši klienti sú vo svojom výbere nezávislí, takže je nemožné povedať, aké tri veci budú fanúšikovia značky CUPRA nosiť v týchto kabelkách a taškách.

Aké posolstvo podľa vášho názoru vysielajú vaše produkty, keď ich ľudia nosia?
Jedinečnosť, sofistikovanosť a kvalitu. Dizajn našich kabeliek a tašiek z kvalitnej kože je jedinečný, nesleduje trendy, ale má svoj vlastný štýl. Sofistikovanosť spočíva v detailoch. Naši zákazníci oceňujú kvalitu často až časom, keď sú kabelky a tašky už používané. Vyrábame kabelky a tašky, ktoré vydržia po celý život, časom sú lepšie a lepšie a stanú sa večným "priateľom".

Ako podľa vášho názoru odráža vaša značka a vaše produkty ducha značky CUPRA?
TRAKATAN je vo svete módy tým, čím je CUPRA vo svete automobilov. Sú to dve rastúce, modernej spoločnosti so skvelým potenciálom ponúkať veľmi kvalitné produkty pre veľmi náročných zákazníkov, ktorí oceňujú kvalitu a chcú jedinečné produkty bez ohľadu na značku. Ľudí s osobnosťou, ktorí sa rozhodujú nezávisle a ktorí nemajú záujem o pominuteľné trendy. TRAKATAN a CUPRA zdieľajú rovnaké hodnoty: jedinečnosť, sofistikovanosť a kvalitu.

Dynamika na dvoch kolesách
FABIKE: bicykel pre značku CUPRA

Aká je filozofia značky Fabik?
Keď sme začali premýšľať o tom, čo by mala značka Fabik stelesňovať, rozhodli sme sa, že chceme použiť všetky materiály, technológie, dizajn a výhody highendových závodných bicyklov a sprístupniť ich cyklistom v mestách. Vznikol tak mestský bicykel, ktorý nesklame ani najnáročnejších cestných pretekárov.

Čo vás inšpiruje k výrobe týchto špecifických kúskov?
Fabio, zakladateľ spoločnosti Fábik, pochádza z cyklistickej rodiny, ktorej pôvod siaha do Talianska. Potom, čo žil v niekoľkých významných európskych veľkomestách, si uvedomil, že chce posunúť rodinné tradície na novú úroveň, k modernejšiemu konceptu cyklistiky, priblížiť sa k mestskému svetu, bez toho aby sa vzdal pretekárskeho ducha.

Ako chápete pojem "športovosť"?
Pre nás v súčasnosti nie je športovosť len o pretekaní, ale aj o schopnosti držať krok so stále rýchlejším tempom moderného života.

Viac informácii nájdete TU

CUPRA x MIKAKUS.
Spolupráca s barcelonským dizajnom obuvi

Kto je MIKAKUS?
MIKAKUS pochádza z kolektívu podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí veria v rovnaké hodnoty a zdieľajú rovnaké vášne. Spoločnosť MIKAKUS, založená v Barcelone, venuje svojmu remeslu maximálnu starostlivosť a plne verí v silu základných materiálov a v to, čo sa s nimi dá robiť. Takisto sledujú tvorcov, ktorí zodpovedajú ich hodnotám - značky, s ktorými môžu prepojiť svoju vášeň - formulovať nové produkty s vynikajúcimi a dokonalými detailmi.

CUPRA x MIKAKUS
CUPRA prináša automobilovému dizajnu modernú víziu športovosti. Spája svoje sily s tými, s ktorými zdieľa svoje myslenie. Tými, čo sa snažia vytvoriť svet okolo originálnych nápadov a neobvyklých výkonov.
Teraz sa obe značky spojili a navrhli kolekciu obuvi. Zdieľajú vnútorné vášeň pre umenie a tvorbu, žijú divoko a intenzívne, užívajú si každý okamih, ktorý život ponúka a plánujú to využiť pri vývoji funkčných a sofistikovaných kúskov.

Zameranie na kolekciu
Hlavnou inšpiráciou tejto spolupráce je CUPRA Formentor - prvý model značky so 100% CUPRA DNA. CUPRA a MIKAKUS sa pustili do tvorby obuvi, ktorá stojí za pozornosť rovnako ako CUPRA Formentor. Tieto dve jedinečné značky túžili spojiť svoje sily a prepojiť svoju víziu pozoruhodných produktov.

Tým sa zrodila obuv MIKAKUS x CUPRA, ktorá zahŕňa dva modely tenisiek navrhnuté pre maximálne pohodlie, ktoré sa môžu pochváliť štíhlou siluetou a moderným dizajnom. Exkluzívne tenisky budú uvedené na trh pod názvami Paddock a Garage. Každá teniska bola navrhnutá do posledného detailu aby spolu odrážali podstatu CUPRA a MIKAKUS.

Topánky sú navrhnuté v Barcelone Edwinom Battistinim a vyrábané ručne v Európe.