Nový SEAT Arona

Nový SEAT Arona

‣ Vonkajší vzhľad mestského SUV bol modifikovaný - najmä v novej verzii vybavenia Xperience - estetikou off-road, ktorá mu dodáva robustnejší vzhľad
‣ Dizajn interiéru nového modelu SEAT Arona prešiel revolučnou zmenou s väčším, voľne stojacim displejom systému infotainmentu a osvetlenými mriežkami ventilácie
‣ Mestské SUV teraz poskytuje najvyššiu úroveň digitálnej konektivity s online službami SEAT CONNECT, bezdrôtovým prístupom k Apple CarPlay a Android Auto, ako aj s hlasovým ovládaním "Hola Hola"
‣ Nový SEAT Arona dostal nové asistenčné systémy ako Travel Assist a Side Assist pre zvýšenie bezpečnosti a suverénnejšie ovládanie
‣ Na výber so štyrmi rozličnými motormi s výkonmi od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k), benzínovými (TSI) a na CNG (TGI)

Martorell, 15/04/2021. Od svojho uvedenia v roku 2017 sa SEAT Arona úspešne presadil na trhu. Doteraz sa z neho predalo vyše 350.000 exemplárov a etabloval sa ako dôležitý pilier modelového programu španielskej značky . Teraz je modernizovaná verzia pripravená pokračovať v tejto úspešnej ceste.

Nový energickejší, robustnejší a na pohľad bezpečnejší vonkajší vzhľad je jednou stranou modernizácie. No mestské SUV je transformované aj v kabíne posádky. Súčasne nový SEAT Arona dostal nové systémy infotainmentu zabezpečujúce najvyššiu úroveň konektivity a najmodernejšie asistenčné systémy.

"SEAT Arona je osvedčeným pilierom modelového programu, v uplynulom roku bol 2. najpredávanejším modelom SEAT," povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva SEAT a CUPRA. "Aktuálna modernizácia osviežuje dizajn tohto modelu a technická aktualizácia zvyšuje atraktivitu jeho ponuky."

V čoraz viac digitalizovanom svete je SEAT Arona pripravený preniesť digitálny život zákazníka do kabíny. Revolúcia dizajnu interiéru prináša nielen zvýšenie funkčnosti ale aj posilnenie celkového kvalitatívneho dojmu.

V kabíne sú nové systémy infotainmentu najnovšej generácie, ktorých zväčšené, voľne stojace displeje sú výrazným prvkom dizajnu. Spolu s novým osvetlením niektorých prvkov a novými materiálmi vytvárajú moderný vzhľad interiéru.

Pre nový SEAT Arona sú na výber štyri rozličné motory vo výkonovom pásme od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k) - tri benzínové (TSI) a jeden na stlačený zemný plyn CNG (TGI). Motory sa kombinujú buď s manuálnou prevodovkou alebo s dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Široké portfólio nových asistenčných systémov robí jazdu v mestskom SUV ešte pohodlnejšou a bezpečnejšou. Nový SEAT Arona je tak pripravený na všetky výzvy, ktoré prináša dnešná premávka.

Nový SEAT Arona, ktorý bol navrhnutý a vyvinutý v Barcelone, začne sa vyrábať v materskom závode Martorell značky SEAT v treťom štvrťroku 2021.

HIGHLIGHTS

OSVIEŽENÝ EXTERIÉR
Vonkajší dizajn modelu SEAT Arona prešiel evolúciou, ktorá posilnila jeho charakter a dodala mestskému SUV nový impulz. Modifikovaný dizajn dodal vonkajšiemu vzhľadu novú robustnosť, výraz bezpečnosti a charakter off-road pri novej verzii vybavenia Xperience. Štandardné použitie technológie LED na vonkajšom osvetlení vozidla zabezpečuje lepšiu viditeľnosť a menšiu spotrebu elektrickej energie.

Nový SEAT Arona dostal energickejší výraz; modifikovaná predná časť s novým predným nárazníkom zahŕňa aj nové svetlomety do hmly zvýrazňujúce vzhľad off-road. Na zadnej časti karosérie nový zadný spojler a difúzor v nárazníku osviežujú dizajn, ktorý dotvárajú disky kolies s ľahkej zliatiny s novým dizajnom, označenie modelu na zadnej časti vytvorené ručne písaným písmom a nové logo SEAT v dvojfarebnom chrómovom vyhotovení.

REVOLÚCIA V INTERIÉRI
Vnútri revolúcia dizajnu prináša nový pocit v kabíne. Úplne nový mäkký prístrojový panel s väčším, voľne stojacim centrálnym displejom systému infotainment - teraz umiestneným pre zlepšenie ergonómie vo zvýšenej polohe- ako aj nový ergonomický multifunkčný volant potiahnutý kožou Nappa reprezentujú nový dizajn interiéru a dodávajú kabíne novú osobnosť. Tento moderný charakter ďalej umocňujú osvetlené mriežky ventilácie s novým dizajnom.

PREPOJENÝ S MODERNÝM ŽIVOTOM
SEAT Arona je plne digitálne prepojený vďaka vnútornej a vonkajšej konektivite. Zahŕňa systém Wireless Full Link prinášajúci Android Auto a Apple CarPlay do kabíny; vonkajšiu konektivitu zabezpečujú online služby SEAT CONNECT. Užívatelia môžu všetky funkcie ovládať na dotykových displejoch nových systémov infotainment s uhlopriečkou 21 cm (8,25") a 23,4 cm (9,2"), ako aj hlasovým ovládaním prirodzenou rečou, ktoré sa aktivuje frázou "Hola Hola".

BEZPEČNEJŠÍ AKO KEDYKOĽVEK PREDTÝM
Nové asistenčné systémy ako Travel Assist umožňujú poloautomatickú jazdu v celom rozsahu rýchlosti. A so systémami Lane Assist, Side Assist, Traffic Sign Recognition a High Beam Assist je SEAT Arona z hľadiska bezpečnosti vybavený na najvyššej aktuálnej úrovni.

MOTORY: BENZÍN A STLAČENÝ ZEMNÝ PLYN
Modernizovaný SEAT Arona sa bude predávať so štyrmi motormi, pokrývajúcimi výkonová rozpätie od 66 kW (90 k) do 110 kW (150 k) spaľujúcimi benzín a stlačený zemný plyn CNG.

VYTVORENÝ V BARCELONE
Osviežený SEAT Arona je na 100 % vytvorený v Barcelone: je navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Barcelone, v hlavnom závode Martorell.