Nový SEAT Ibiza

Nový SEAT Ibiza

‣ SEAT Ibiza dostal modifikovaný vonkajší vzhľad, štandardne LED svetlomety a označenie modelu písaným písmom
‣ Revolúciu v interiéri ikonického modelu SEAT prináša digitalizovaný kokpit s novým veľkým, voľne stojacim displejom infotainmentu a osvetlenými mriežkami ventilácie
‣ Nový SEAT Ibiza teraz poskytuje najvyššiu úroveň digitálnej konektivity s online službami SEAT CONNECT, bezdrôtovým prístupom k Apple CarPlay a Android Auto, ako aj s hlasovým ovládaním "Hola Hola"
‣ Kompaktný mestský automobil dostal pre zvýšenie bezpečnosti nové asistenčné systémy ako Travel Assist a Side Assist
‣ Nový SEAT Ibiza bude na výber s piatimi motormi s výkonom od 59 kW (80 k) do 110 kW (150 k) na benzín a stlačený zemný plyn CNG

Martorell, 15/04/2021. Značka SEAT modernizovala svoj model Ibiza osviežením vonkajšieho vzhľadu a revolučne novým interiérom, ako aj novou úrovňou digitálnej konektivity a najmodernejšími asistenčnými systémami.

SEAT Ibiza je hlavným pilierom úspechu španielskej značky od svojej premiéry v roku 1984 a po 37 rokoch, piatich generáciách a takmer 6 miliónoch predaných exemplárov je najúspešnejším modelom SEAT aký kedy schádzal z výrobnej linky. Modernizovaná piata generácia má ambíciu udržať si túto víťaznú mentalitu ako kľúčový model vo svojom segmente v Európe.

"SEAT Ibiza je ikonou automobilového priemyslu a jedným z kľúčových pilierov značky," povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva SEAT a CUPRA. "Osviežený interiér piatej generácie a revolúcia v interiéri spolu s novou úrovňou konektivity a bezpečnosti zaručujú, že tento model je pripravený pokračovať v príbehu úspechu."

Svet sa stáva čoraz viac digitalizovaným a osviežený SEAT Ibiza je pripravený byť jeho súčasťou, prinášajúc väčšiu intuitívnosť a funkčnosť do interiéru. Zvýšenú úroveň digitálnej konektivity zabezpečujú systémy infotainmentu najnovšej generácie. Ich zväčšené, voľne stojace displeje sú výrazným prvkom dizajnu, ktoré spolu so špecifickým osvetlením a novými, elegantnejšími materiálmi vytvárajú moderný vzhľad interiéru.

Pre nový SEAT Ibiza je k dispozícii päť spaľovacích motorov na benzín a stlačený zemný plyn CNG, pokrývajúcich výkonové rozpätie od 59 kW (80 k) do 110 kW (150 k), ktoré sa kombinujú buď s manuálnou prevodovkou alebo s dvojspojkovou prevodovkou DSG.

A nakoniec modelový rad SEAT Ibiza dostal nové asistenčné systémy, ktoré zvyšujú komfort a bezpečnosť jazdy v každých podmienkach premávky.

Nový SEAT Ibiza, ktorý bol navrhnutý a vyvinutý v Barcelone, sa začne vyrábať v materskom závode Martorell značky SEAT v treťom štvrťroku 2021.

HIGHLIGHTS

OSVIEŽENÝ EXTERIÉR
Nový SEAT Ibiza dostal osviežený dizajn interiéru, umocňujúci charakteristický vzhľad ikonického modelu. Štandardné použitie technológie LED na vonkajšom osvetlení vozidla zabezpečuje lepšiu viditeľnosť a menšiu spotrebu elektrickej energie. Vonkajší vzhľad dotvárajú disky kolies z ľahkej zliatiny s novým dizajnom. Označenie modelu na zadnej časti vytvorené ručne písaným písmom a nové logo SEAT v dvojfarebnom chrómovom vyhotovení dodáva vonkajšiemu dizajnu elegantnú finálnu bodku.

REVOLÚCIA V INTERIÉRI
Vnútri modernizovaný model SEAT Ibiza prináša výraznú revolúciu dizajnu v porovnaní s predchodcom. Úplne nový mäkký prístrojový panel s väčším, voľne stojacim centrálnym displejom systému infotainmentu - teraz umiestneným pre zlepšenie ergonómie vo zvýšenej polohe- ako aj nový ergonomický multifunkčný volant potiahnutý kožou Nappa reprezentujú nový dizajn interiéru a dodávajú kabíne novú osobnosť. Tento moderný charakter ďalej umocňujú osvetlené mriežky ventilácie s novým dizajnom.

PREPOJENÝ S MODERNÝM ŽIVOTOM
SEAT Ibiza je plne digitálne prepojený vďaka vnútornej a vonkajšej konektivite. Zahŕňa systém Wireless Full Link prinášajúci Android Auto a Apple CarPlay do kabíny; vonkajšiu konektivitu zabezpečujú online služby SEAT CONNECT. Užívatelia môžu všetky funkcie ovládať na dotykových displejoch nových systémov infotainmentu s uhlopriečkou 21 cm (8,25") a 23,4 cm (9,2"), ako aj hlasovým ovládaním prirodzenou rečou, ktoré sa aktivuje frázou "Hola Hola".

BEZPEČNEJŠÍ AKO KEDYKOĽVEK PREDTÝM
Nové asistenčné systémy ako Travel Assist umožňujú poloautomatickú jazdu v celom rozsahu rýchlosti. A so systémami Lane Assist, Side Assist, Traffic Sign Recognition a High Beam Assist je SEAT Ibiza vybavený z hľadiska bezpečnosti na najvyššej aktuálnej úrovni.

MOTORY: BENZÍN A STLAČENÝ ZEMNÝ PLYN
Modernizovaný SEAT Ibiza sa bude predávať s piatimi motormi, pokrývajúcimi výkonová rozpätie od 59 kW (80 k) do 110 kW (150 k) spaľujúcimi benzín a stlačený zemný plyn CNG.

PRÍBEH ÚSPECHU
Od svojho uvedenia v roku 1984 SEAT predal veľký počet kusov modelu Ibiza, ktorý sa tak stal hlavným pilierom modelového programu značky. Doteraz zišlo z výrobnej linky približne 6 miliónov exemplárov a modernizovaná piata generácia má úlohu posunúť tento počet na ešte vyššiu úroveň.

VYTVORENÝ V BARCELONE
Osviežený SEAT Ibiza je na 100 % vytvorený v Barcelone: je navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Barcelone, v hlavnom závode Martorell.

Viac informácií na: seat.sk