KODIAQ je Auto roka 2017 na Slovensku

KODIAQ je Auto roka 2017 na Slovensku

Nové veľké SUV mladoboleslavskej značky, ŠKODA KODIAQ, získalo prestížne ocenenie Auto roka 2017 v Slovenskej republike. Výsledky zverejnila odborná novinárska porota, ktorá víťaza vyberala spomedzi siedmich finalistov. ŠKODA KODIAQ tak po ocenení Zlatý volant 2017 získala na Slovensku ďalšiu prestížnu trofej.

Prestížne automobilové ocenenie prevzal na slávnostnom galavečere Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. „Od predstavenia modelu ŠKODA KODIAQ registrujeme mimoriadny záujem tak odbornej ako aj širokej verejnosti. Už dnes máme viac ako 500 objednávok, čo naznačuje, že KODIAQ bude bestsellerom a skutočným etalónom svojej triedy. Je to pre nás motivujúce a zaväzujúce zároveň. Vysokú dôveru slovenských zákazníkov si veľmi vážime a rovnako aj rozhodnutie odbornej poroty,“ hovorí Ing. Marek Růžička.

Anketu Auto roka na Slovensku už 18. rok tradične zastrešujú renomovaní motoristickí novinári. Vo finále vyberala 15-členná odborná porota celkového víťaza zo siedmich modelov. Nová ŠKODA KODIAQ u porotcov dominovala v silnej konkurencii modelov Alfa Romeo Guiulia, Citroën C3, Hyundai Ioniq, KIA Niro, Peugeot 3008, Toyota C-HR.

Výsledky ankety Auto roka 2017 v Slovenskej republike vyhlásili vo štvrtok 2. februára na slávnostnom galavečere v Bratislave. Ziskom 108 bodov a so značným náskokom pred druhým modelom nová ŠKODA KODIAQ potvrdila, že jej kvality zaujali nielen širokú verejnosť, ale presvedčili aj náročnú odbornú porotu. Nový KODIAQ tak k oceneniu Zlatý volant 2017 od hlasujúcej verejnosti pridal aj najprestížnejšie automobilové ocenenie Auto roka 2017.

„ŠKODA KODIAQ štartuje ofenzívu automobilov SUV značky ŠKODA. Tento najvšestrannejší automobil v našom portfóliu ponúkne atraktívny dizajn, najväčší vnútorný priestor vo svojej triede, praktické riešenia a inovatívne technológie, ktoré sú známe z vyšších automobilových tried. Samozrejmosťou je najlepší pomer ceny a ponúkanej hodnoty. So službami ŠKODA Connect bude zároveň prvým plne online modelom značky ŠKODA,“ dodáva Ing. Marek Růžička.

Nová ŠKODA KODIAQ je na slovenskom trhu k dispozícii s atraktívnou cenou od 21 690 € vo výbave Active, s moderným benzínovým motorom 1,4 TSI 92 kW (125 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Od tohto stupňa je možné objednať aj pohon všetkých kolies. Základná dieselová motorizácia 2,0 TDI 110 kW (150 k) so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG začína na cene 27 290 €. Všetci autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku už od polovice novembra 2016 prijímajú objednávky, ktorých je aktuálne viac ako 500.