OCTAVIA získala prestížne ocenenie

OCTAVIA získala prestížne ocenenie
  • ŠKODA OCTAVIA bola čitateľmi prestížneho časopisu auto, motor und sport už po štvrtýkrát v rade zvolená za najlepšie importované kompaktné auto v Nemecku
  • Dodávky modelu ŠKODA OCTAVIA zákazníkom na celom svete vzrástli na viac ako 436 000 automobilov, Nemecko zaznamenalo viac ako 58 000 registrácií
  • Výrazne modernizovaná ŠKODA OCTAVIA prichádza aj vo verziách SCOUT a RS

ŠKODA OCTAVIA je opäť jednotkou medzi importovanými kompaktnými automobilmi v Nemecku. Tak rozhodli čitatelia prestížneho odborného časopisu auto, motor und sport v ankete Best Cars. Už po štvrtýkrát po sebe sa bestseller značky dokázal presadiť v silnej konkurencii. So sviežim dizajnom, atraktívnymi prvkami výbavy a technickými novinkami vyrazí výrazne prepracovaná OCTAVIA po marcovej premiére k zákazníkom. DS-CAR na Slovensku už prijíma objednávky.

V roku 2016 dodala ŠKODA svojim zákazníkom na celom svete viac ako 436 000 automobilov radu OCTAVIA. Z toho bolo viac ako 58 000 nových automobilov ŠKODA OCTAVIA zaregistrovaných v Nemecku. Tým sa tento kompaktný model dostal do prvej desiatky v štatistike registrácií nemeckého Spolkového úradu pre motorové vozidlá (KBA) a čo do počtu registrácií sa stal najúspešnejším importovaným autmobilom v Nemecku.

V týchto úspechoch bude ŠKODA v prvom polroku 2017 pokračovať uvedením modernizovaného modelu ŠKODA OCTAVIA na trh. Výrazne prepracovaný model zaujme novo tvarovanou prednou a zadnou časťou aj atraktívnymi prvkami výbavy. Patria medzi ne okrem iného svetlomety s technológiou Full LED a vysoko moderné riešenia asistenčných systémov, infotainmentu a konektivity. Ako druhý model palety značky ŠKODA po novom SUV ŠKODA KODIAQ získava prepracovaná OCTAVIA do sériovej výbavy aj online-služby Care Connect. Z modernizácie modelového radu profitujú aj verzie ŠKODA OCTAVIA SCOUT a ŠKODA OCTAVIA RS. Prepracovaná OCTAVIA RS je s motorom 2,0 TSI 169 kW (230 k) a s maximálnou rýchlosťou 250 km/h najrýchlejším sériovo vyrábaným modelom OCTAVIA v histórii automobilky.

Čitateľská anketa Best Cars renomovaného odborného časopisu auto, motor und sport tento rok oslávila už 41. ročník. Čitatelia mohli vyberať z 378 modelov v jedenástich kategóriách. V triede kompaktných automobilov sa presadila ŠKODA OCTAVIA so 17,5 % všetkých odovzdaných hlasov ako jednotka medzi importovanými autami. Bestseller značky tým oslávil už štvrté víťazstvo v ankete Best Cars v rade.

Modernizovaná ŠKODA OCTAVIA štartuje na Slovensku v základnej výbave ACTIVE s cenou 14 990 €, moderným benzínovým motorom 1,2 TSI 63 kW a päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Všetci autorizovaní partneri značky ŠKODA na Slovensku už prijímajú objednávky na modernizovaný model ŠKODA OCTAVIA. K dispozícii bude s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo do 100 000 km a inovatívnymi službami ako je doživotná Garancia mobility Premium či Servisné balíky v rámci doplnkovej výbavy.