ŠKODA Octavia RS

ŠKODA Octavia RS

Nová ŠKODA Octavia RS TDI s pohonom 4x4 už aj na Slovensku

Dynamická a všestranná ŠKODA Octavia RS s pohonom všetkých kolies je k dispozícii už aj fanúšikom na slovenskom trhu. Pohon 4×4 je možné objednať s dieselovým motorom 2,0 TDI/135 kW (184 k) v spojení so šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG v oboch karosárskych verziách. Cena športovo ladeného modelu s bohatou výbavou začína na sume 31 900 €. Verzia kombi je k dispozícii s príplatkom iba 850 €.

„ŠKODA Octavia RS TDI 4x4 predstavuje dokonalé spojenie bezpečného automobilu pre všedný deň, ale aj pre skutočnú zábavu za volantom. Výkon, technika a úžitková hodnota sú pôsobivé, hodnoty zrýchlenia excelentné. To musíte zažiť na vlastnej koži. Preto všetkých fanúšikov srdečne pozývam do nových moderných showroomov autorizovaných partnerov značky ŠKODA," hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Cena bohato vybavenej novinky s pohonom všetkých kolies, s dieselovým motorom 2,0 TDI/135 kW a automatickou šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou začína na sume 31 900 €. Verzia kombi je k dispozícii s príplatkom iba 850 €. Autorizovaní partneri ŠKODA AUTO ponúkajú novú Octaviu RS 4x4 s predĺženou zárukou na 4 roky alebo do 120 000 km a doživotnou garanciou mobility Premium.

S atraktívnou kombináciou dvojspojkovej prevodovky DSG a pohonu všetkých kolies zrýchľuje Octavia RS TDI z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy, dosahuje maximálnu rýchlosť 228 km/h a maximálny krútiaci moment 380 Nm. Kombinovaná spotreba je iba 4,9 l/100 km, čo zodpovedá emisiám 129 g CO2/km. Moderný pohon všetkých kolies dáva automobilu vynikajúce jazdné vlastnosti a pôsobivú trakciu aj za zhoršených adhéznych podmienok. Kolesá sa nepretáčajú ani pri rýchlom rozjazde alebo zrýchlení.

ŠKODA Octavia RS 4×4 okrem toho presvedčí aj všetkými benefitmi modelu Octavia RS s pohonom predných kolies. Technickými prednosťami sú športový podvozok s viacprvkovou nápravou a elektronickou uzávierkou diferenciálu XDS + pre dynamický prejazd zákrutou, inovatívne, progresívne riadenie a rad asistenčných systémov pre maximálnu bezpečnosť a komfort.

Charakter výkonného automobilu podčiarkujú športové dizajnové prvky, výrazné kolesá z ľahkých zliatin, športový zvuk motora a športovo ladený interiér. Všetky modely Octavia RS navyše ponúkajú aj vynikajúce prednosti modelu ŠKODA Octavia: maximálnu funkčnosť, dostatok miesta a najlepší pomer ceny a úžitkovej hodnoty.