Nové Audi A8

Nové Audi A8

Nové Audi A8.
Vitajte v budúcnosti.

Náskok je náš prísľub. Nikdy predtým sme ho nemohli dodržať tak komplexne a detailne, ako pri novom Audi A8. S ním sa začína nový dizajn, nová idea ovládania, nová úroveň kvality. Nové Audi A8 predstavuje budúcnosť v triede luxusných automobilov.

Očný kontakt s novou silou

Hodnotné dizajnové prvky exteriéru spájajú exkluzívnosť so športovou agilitou a sú charakteristické pre individuálne tvary Audi A8, ktoré vzdávajú poctu legendárnemu pôvodnému modelu quattro.

S ľahkosťou vpred

S vysokou úrovňou ľahkej konštrukcie sa Audi A8 stáva značkou. Vďaka konceptu Audi Space Frame, ktorá je vyrobená z viacerých materiálov je karoséria najľahšou vo svojej triede. Jej tuhosť je o tretinu lepšia, vďaka čomu poskytuje skvelú agilitu s vyšším komfortom jazdy.

Vaše nové asistenčné systémy

V Audi A8 môžete gestikulovať s najväčším pokojom. K dispozícii tu totiž máte doteraz najširšiu ponuku prepojených systémov. Táto inteligentná sieť snímačov a algoritmov vás na želanie podporuje v takmer každej situácii, od jazdy na diaľnici až po parkovanie, a zabezpečuje vám ešte pohodlnejšiu, suverénnejšiu a bezpečnejšiu jazdu. Až 41 asistenčných systémov počas jazdy sleduje a vyhodnocuje okolie vozidla, podľa potreby prinášajú doplnkové údaje a v kritickej situácii zasiahnu. S takouto rozsiahlou výbavou sa Audi podaril rozhodujúci krok na ceste k autonómnej jazde.

Elegancia v novom svetle

Svetlené pásy viacfarebného ambientného osvetlenia vytvárajú v interiéri efektné svetelné scény. Balík ambientného osvetlenia zvýrazňuje dizajn interiéru vozidla a vyzdvihuje jeho exkluzívnu eleganciu.

Veľkosť do najmenších detailov

V Audi A8 sa môžete spoľahnúť, že do cieľa prídete oddýchnutý bez ohľadu na to, akú vzdialenosť prejdete. Postará sa o to početná výbava, ktorá svojím komfortným ovládaním spĺňa tie najvyššie nároky - pred, počas a aj po jazde. Charakteristické potešenie z jazdy rozširuje Audi A8 o nový pôžitok, nechať sa odviezť. Pasažieri, ktorí sa posadia na komfortné zadné sedadlá, si užijú veľkorysý priestor, ktorý sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom citeľne zväčšil. Zatiaľ čo vám aktívny podvozok ponúka maximálne komfortný a súčasne dynamický zážitok z jazdy, ambientné osvetlenie, komfortné funkcie a "entertainment" systémy sa postarajú o uvoľnený pôžitok z cestovania na najvyššej úrovni. Na žiadnom inom mieste nezrelaxujete tak efektívne, ako na komfortnom sedadle v Audi A8. Pasažierovi na zadnom sedadle na strane spolujazdca ponúka najvyšší komfort sedenia prostredníctvom rôznych možností nastavenia s funkciou masáže a opierkou nohy pre zvlášť pohodlnú polohu sedenia. Sedadlo spolujazdca je možné elektricky posunúť čo najviac dopredu a operadlo sedadla sklopiť čo najviac dopredu, cestujúcemu na zadnom sedadle tak vytvoríte mimoriadne veľký priestor pre nohy a masáž chodidiel spolu so systémom "Rear Seat Entertainment (Audi Tablets)" dokonale dotvárajú relaxačnú zónu zadných sedadiel v Audi A8.

Pôžitok s každým nádychom

Balík "Air Quality" vytvorí pri aktivovaní tejto funkcie decentné a príjemné ovzdušie v celom interiéri vozidla. K dispozícii sú dve rôzne vône, ktoré boli vytvorené špeciálne pre vozidlo. Intenzitu vône môžete regulovať v troch stupňoch. Tie sa aktivujú prostredníctvom MMI touch Response. Aktivovaním tejto funkcie sa súčasne filtruje a účinne vyčistí vonkajšie ovzdušie. Ionizáciou sa kvalita vzduchu citeľne zlepší.

Reflektuje vašu osobnosť

Vytvoriť všetko tak, aby to zodpovedalo vašej osobnosti - to je skutočný luxus. Realitou sa stane vďaka novému programu Audi exclusive, s ktorým vytvoríte z Audi A8 exkluzívne miesto, po všetkých stránkach odzrkadľujúce vašu osobnosť. Spracovanie kože a dreva je mimoriadne náročné a robí sa ručne, koža spracovaná zložitým postupom činenia trieslovinami ponúka výnimočne exkluzívny zážitok. Nový program Audi exclusive ponúka vašim predstavám väčší priestor ako kedykoľvek predtým. Od stropu po koberčeky, od dekoračných obkladov cez nástupné lišty, až po chladiaci box vzadu bude Audi A8 prezentovať vašu osobnosť.

Ďalší krok, tvar a funkčnosť

Dôsledným nasadením dotykových displejov s vysokou citlivosťou, a súčasne redukciou obvyklých tlačidiel a spínačov, získate úplne nový zážitok z ovládania systémov. Ovládanie najnovšej generácie infotainment systému je vďaka tomu ešte intuitívnejšie. Palubná doska orientovaná na vodiča dodáva kokpitu modernejší a elegantnejší charakter.

Budete cítiť rozdiel

Usporiadanie ovládacích prvkov v Audi A8 sleduje myšlienku zjednotenia ovládacích prvkov komplexnejšie ako kedykoľvek predtým. Umožňuje to použitie dotykových displejov, ktoré redukuje množstvo funkcií rozhrania na minimum. Práca s touto dotykovou plochou je veľmi intuitívna: v menu sa pohybujete dotykom alebo pohybom prsta po displeji. Keď si zvolíte nejakú funkciu, systém reaguje hmatovou a zvukovou spätnou väzbou. Skoro ako stlačenie tlačidla, len citeľne lepšie. Veľa funkcií sa dá ovládať bez použitia rúk: Hlasový asistent umožňuje ovládanie pomocou hlasu, systém nie je založený na pevne stanovených pojmoch, ale využíva prirodzený dialóg.

Osvedčené je ešte lepšie

Systém Audi MMI je revolučné užívateľské ovládanie. Prezentuje intuitívnu jednoduchosť a výnimočnú kvalitu citlivosti. Aj nová generácia systému preberá tieto hodnoty, dôsledne ich implementuje do digitálneho prostredia, no súčasne prekvapí ešte presnejšími detailami. Mapy, ktoré sa dynamicky aktualizujú, umožňujú napríklad navigáciu s topografickým zobrazením a v rozšírených trojrozmerných modeloch miest, aby vás do cieľa viedli ešte presnejšie. Ďalšou revolučnou vlastnosťou systému MMI touch response je to, že sa teraz dokáže prispôsobiť vašim želaniam a zvykom: Systém si môžete nastaviť podľa vlastných preferencií, toto nastavenie uložiť a o ďalší kúsok personalizovať vaše Audi A8.

Maximálny komfort aj v druhom rade

Pasažier na zadných sedadlách môže na želanie kontrolovať a ovládať všetky funkcie komfortných systémov a systému "entertainment". Rear Seat Remote je prenosný full HD displej, ktorý je prepojený s rôznymi funkciami vnútorného priestoru vozidla s možnosťou používať ho ako telefón.

Špecifikácie

400 Personalizovaných funkcií

41 Asistenčných systémov

8 Materiálových a farebných balíkov