Audi e-tron

Audi e-tron

Podieľať sa na tvorbe budúcnosti. Audi e-tron.

Ponorte sa do vzrušujúceho sveta elektromobility s modelom Audi e-tron. Výkon až 300 kW (408 k) a dojazd až 441 kilometrov2 - naše prvé čisto elektrické SUV je vašim športovým, všestranným a bezpečným spoločníkom pre novú éru.

Výrazná dynamika s elektrickým pohonom

Audi e-tron poháňajú dva silné elektromotory. SUV s elektrickým pohonom akcelerujú mimoriadne rýchlo z nuly na 100 km/h. Výkon pri rozjazde je porovnateľný so športovým vozidlom. Optimálnu trakciu a dynamiku zabezpečuje nová generácia pohonu quattro: elektrický pohon všetkých kolies. Audi e-tron je vďaka nemu vhodné nielen na každodennú prevádzku, ale súčasne je veľmi obratné a agilné v teréne. Pohon quattro je možné aktivovať podľa potreby a výsledkom je rozdelenie krútiaceho momentu špecifické pre danú situáciu, flexibilné riadenie krútiaceho momentu vedeného k jednotlivým nápravám a radosť z jazdy v akomkoľvek teréne.

Inteligentná energia - rekuperácia

Okrem manuálneho nastavenia rekuperácie prostredníctvom radiacich ovládačov za volantom si v systéme MMI môžete zvoliť aj automatický režim. Prediktívny asistent efektívnosti tu podľa potreby predvídavo riadi spomalenie, buď podľa priebehu trasy alebo podľa vozidla idúceho pred vami. Vodič môže prispôsobiť účinok spomalenia tak, že prostredníctvom radiacich ovládačov za volantom zvolí požadovaný stupeň spomalenia. Ten je aktívny dovtedy, kým vodič opäť nestlačí pedál akcelerátora.

Perfektný spoločník na každý deň

Komplexná koncepcia nabíjania spája Audi e-tron s vaším domovom. Inteligentné funkcie a široká ponuka služieb vám pritom uľahčia vstup do elektromobility. Ak ste doma pokojne zrelaxovali, potom vám jedinečný priestor a komfort SUV s elektrickým pohonom zaručuje, že sa tu počas jazdy budete cítiť tak dobre ako u seba doma.

Rýchle nabíjanie

V meste určite nájdete dosť rýchlonabíjacích staníc. Pre nabíjanie doma sú v ponuke rôzne ekologické riešenia. Vďaka tomu je ekologická nielen jazda s Audi e-tron, ale aj celý proces nabíjania. Kryt nabíjacieho konektora s elektrickým ovládaním sa pri otvorení spustí smerom dole. Po skončení nabíjania sa automaticky zatvorí päť sekúnd po odpojení nabíjacieho konektora.

Plná kontrola s Audi virtual cockpit

S digitálnym prístrojovým panelom Audi virtual cockpit máte dôležité údaje vždy vo výhľade a dáta špecifické pre e-tron si môžete zobraziť na displeji: napríklad aktuálny stav nabitia batérie, zostávajúci dojazd, tomu zodpovedajúci zostávajúci čas jazdy a prejdenú trasu. V Audi MMI môžete kedykoľvek nastaviť časovač nabíjania batérie e-tron a individuálny cieľ nabíjania.

Komfortný interiér a batožinový priestor pre veľké cesty

Interiér nie je len vzdušný, ale aj veľkorysý. Audi e-tron ponúka vďaka dlhému rázvoru dostatočný priestor pre piatich cestujúcich a ich batožinu. Dĺžka vnútorného priestoru, priestor nad hlavou vpredu a vzadu, priestor v oblasti kolien v druhom rade sedadiel sú v segmente vyššej triedy SUV na najvyššej úrovni. Vozidlo ponúka celkový objem batožinového priestoru 660 litrov a je tak vybavené na veľké cesty. 60 litrov z celkového objemu patrí praktickej úložnej schránke pod prednou kapotou. Miesto tam nájde náradie a prenosný nabíjací kábel.

Rozdiely nájdete v detailoch

S modelom Audi e-tron prenáša spoločnosť Audi základnú dizajnovú identitu značky do éry elektromobility, ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Štýlové detaily ako špecifická svetelná grafika denných svetiel, kryt nabíjacieho konektora s elektrickým ovládaním, prešívanie, ktoré odkazuje na motív vodivých dráh a absencia koncoviek výfukovej sústavy jasne naznačujú podstatu modelu Audi e-tron - elektrický pohon. Mimoriadnym dizajnovým prvkom Audi e-tron sú voliteľné virtuálne vonkajšie spätné zrkadlá.

Výkonnosť, inteligencia a ľahkosť

Dizajn a technika vytvárajú jeden celok: Veľký oblúk lemuje prístrojový panel s výraznými horizontálnymi líniami až po modelované čalúnenia dverí. Harmonickým spôsobom integruje displej virtuálneho prístrojového displeja Audi virtual cockpit a displeje voliteľných virtuálnych spätných zrkadiel. Audi e-tron poskytuje cestujúcim špičkový infotainment systém MMI navigácia plus vrátane LTE Advanced a WiFi ako súčasť sériovej výbavy. Navigácia vám ponúkne inteligentné návrhy cieľov na základe predtým absolvovaných trás. Vďaka tomu bude každý váš termín úspešný.

Exkluzívny off-road dizajn

Pre Audi e-tron je v ponuke dvanásť lakov karosérie spolu s exkluzívnym odtieňom modrej "Antiguablau". Nápis e-tron na dverách batožinového priestoru a na želanie aj brzdové strmene zažiaria oranžovou signálnou farbou, ktorá symbolizuje vysoké napätie. Kryty podbehov kolies a prahov sú farebne zvýraznené a podčiarkujú tak off-road dizajn vozidla.

Máte ešte nejaké otázky?

Ako môžem zvýšiť môj dojazd?

Jazdite predvídavo a venujte pozornosť rýchlosti.
Využívajte režim jazdy "efficiency". Je vytvorený pre mimoriadne úspornú jazdu.
Venujte pozornosť výške vozidla. Znížte odpor vzduchu tým, že prostredníctvom systému regulácie jazdnej dynamiky Audi drive select a výberom režimu "sport" alebo "efficiecy" znížite výšku vozidla.
Venujte pozornosť ďalším elektrickým zariadeniam, ako sú klimatizácia, rádio, svetlomety, vyhrievané zadné sklo. Tie tiež využívajú elektrickú energiu z akumulátora.
Vyhnite sa jazde so strešným boxom, ak to nie je nutné.
Využívajte ECO tlak vzduchu.
Využívajte prípravu vopred (nastavenie času odjazdu), keď je ešte vozidlo pripojené k nabíjacej stanici.
Využívajte režim "range" - dojazd (obmedzený jazdný režim).
Prečo môžem na nabíjacej stanici s výkonom 22 kW nabíjať iba s výkonom 11 kW?
Vozidlo má v súčasnosti zabudované nabíjacie zariadenie (OBC - on bord charger) s výkonom 11 kW. Druhé nabíjacie zariadenie (OBC) bude čoskoro v ponuke ako platená výbava. Nabíjanie s výkonom 22 kW je možné pomocou dvoch zabudovaných nabíjacích zariadení. S jednosmerným prúdom sa Audi e-tron Sportback sériovo nabíja s výkonom až 150 kW.

Akú záruku na akumulátor poskytuje AUDI AG? Je možné opraviť aj akumulátor?

Spoločnosť AUDI AG poskytuje záruku 8 rokov alebo 160 000 kilometrov na vysokonapäťový akumulátor nových vozidiel. Záruka sa vzťahuje na všetky chyby týkajúce sa materiálu a práce (výroby). Áno, opravu vysokonapäťového akumulátora môže vykonať vyškolený personál (odborníci na vysoké napätie).