Jazdí suverénne na špici

Jazdí suverénne na špici

Jazdí suverénne na špici: Amarok získal ‚International Pickup Award 2018’

28.11.2017

• Amarok značky Volkswagen Úžitkové vozidlá získal ocenenie pre pick-upy od medzinárodnej poroty Van of the Year
• Porotu presvedčili motory V6 s veľkým krútiacim momentom, veľkorysý vnútorný priestor a schopnosti pri jazde po ceste a v teréne
• Mimoriadna kvalita modelu Amarok ako pracovného vozidla

Lyon/Hannover, 23. novembra 2017 - Cenu 'International Pickup Award 2018' (IPUA 2018) získal model Amarok značky Volkswagen Úžitkové vozidlá. Amarok tak dokázal po druhý raz od roku 2010 presvedčiť európsku porotu odborných novinárov vo svojej novej generácii s výkonnými motormi V6.

"Sme veľmi vďační za ocenenie IPUA 2018 a sme poctení rozhodnutím medzinárodnej poroty zloženej z expertov. Pri novej generácii modelu Amarok sme viac vyhoveli želaniam zákazníkov a preto má nielen vyšší výkon a krútiaci moment ale dá sa aj lepšie využívať v akomkoľvek teréne. K tomu je luxusnejší a pohodlnejší," povedal Dr. Eckhard Scholz, predseda predstavenstva Volkswagen Úžitkové vozidlá, pri slávnostnom preberaní International Pick-up Awards 2018 v Lyone. "Sľubujem, že budeme naďalej hľadať najlepšie riešenia pre našich zákazníkov aby sme im uľahčili život a prácu," zdôraznil Dr. Scholz.

Porota ohodnotila Amarok ako zhmotnenie motta 'work hard, play hard', zásadného prvku v celom segmente pick-upov a opísala ho ako "pracovného koňa najvyššej kvality". Pri odôvodnení rozhodnutia bol osobitne vyzdvihnutý čistý dizajn, vynikajúca presnosť dielov a finálna úprava, skrátka celkové vypracovanie vozidla. Taktiež veľkosť dvojitej kabíny s miestom pre päť osôb, ktorá je vzorom v segmente, presvedčila svojim moderným dizajnom. Rovnako porota vyzdvihla aj ergonomické predné sedadlá ergoComfort s certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.), jedinečnú 8-stupňovú automatickú prevodovku a širokú ponuku motorov V6.

Na členov poroty obzvlášť zapôsobili schopnosti pri jazde po ceste a v teréne. "Kultivovanosť a pružnosť motora predstavujú novú úroveň v segmente." A ďalej: "Výkon pre Amarok V6 nepredstavuje nijakú výzvu. Jeho široká ponuka motorov 3.0 TDI od 120 kW do 190 kW (163 až 258 k) spĺňa požiadavky na výkon a krútiaci moment všetkých skupín zákazníkov," uvádza porota IPUA v odôvodnení.

Amarok druhej generácie s motorom V6 je populárny aj u zákazníkov: od januára do októbra 2017 značka Volkswagen Úžitkové vozidlá dodala zákazníkom už 65.200 vozidiel radu Amarok (v rovnakom období predchádzajúceho roka 57.600 kusov), čo predstavuje medziročný nárast o 13,2 percenta.

V rámci slávnostného gala večera počas medzinárodného veľtrhu prepravy Solutrans 2017 boli odovzdané aj ceny Van of the Year 2018. Tu sa Volkswagen Caddy TGI, kompaktná dodávka a rodinný van značky Volkswagen Úžitkové vozidlá, poháňaný alternatívnym palivom CNG, umiestnil na treťom mieste.

Cenu IPUA ('International Pickup Award') udeľuje výber členov poroty IVOTY ('International Van of the Year'), skupiny renomovaných odborných novinárov z 25 štátov iba každé dva alebo tri roky. Z nich 16 členov nezávisle hodnotí nominované vozidlá podľa vopred definovaných kritérií; predtým Amarok tento titul už raz získal v roku 2010 po premiére prvej generácie. Volkswagen Amarok je tak jediným pikapom, ktorý toto ocenenie získal druhý raz.